Online Toplantılar

Sevgili Meslektaşlarımız,
 

TGV Akademi Online Bilimsel Toplantıları adıyla başlattığımız bilimsel toplantılardan ikincisini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
 

Bu toplantının konusu Gastrointestinal Kaçak ve Fistüllerde Endoskopik Tedavi. Hiç de seyrek olmayarak bu klinik tabloyla çok çeşitli şekillerde hepimiz karşılaşıyoruz. Bazen bir tıbbi müdahale komplikasyonu olarak hemen işlem sırasında, bazen bir cerrahi müdahale sonrasında erken aşamada ya da kronik fistül tablosuyla.
 

Bu klinik antitenin tedavisinde tarif edilmiş o kadar çok seçenek var ki, hangi klinik tabloda hangisini kullanmamız gerek, biri etkili olmadığında başka ne yapabiliriz gibi sorular net olarak cevabını bulmuş değil.
 

İşte bu toplantıda bu konuyu enine boyuna tartışmak istiyoruz. Belki de en az tecrübemiz olan ama son yıllarda popülaritesi artan ve bazı durumlarda birinci tedavi seçeneği olarak kullanılması önerilen ‘Endoskopik Vakum Tedavisi’ bunlardan birisi: Sünger yerleştirelim ama defekt alanına nasıl taşıyalım, nasıl aspire edelim, ne sıklıkla değiştirelim gibi soruları irdeleyeceğiz. Hepimizin belki de en çok kullandığı metal stent ile ilgili ayrıntıları tartışacağız: Çapı - boyu ne olsun, tam kaplı takınca migrasyonu nasıl engelleyelim? Ve nihayet klipler, plastik stentler, ‘occluder’’lar, doku yapıştırıcıları gibi diğer alternatif tedavileri hangi hastalarda kullanmayı düşünelim?
 

Hepinizi 29 Mart 2023 saat 19:00’da gerçekleştireceğimiz online toplantımıza katılmaya davet ediyoruz.

 

Prof. Dr. Sedat Boyacıoğlu
TGV Yönetim Kurulu adına TGV Başkanı

 

Online Duyuru

 

Katılım ücreti minimum 200TL'dir.
Arzu edenler daha fazla yatırarak vakfımıza destek olabilirler.

TÜRK GASTROENTEROLOJİ VAKFI
İş Bankası IBAN: TR71 0006 4000 0014 3650 0390 35 (Açıklama: Bağış, İsim, Soyisim)
Dekontunuzu bilgi@tgv.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.
Zoom linki kayıt tamamlandıktan sonra mail olarak iletilecektir.